1. Λαρεντζάκης: Η νοοτροπία του τον δικαιώνει μέσα στο παρκέ (vids)  gazzetta.gr
  3. Ο καλύτερος Σλούκας είναι μπροστά μας | Contra.gr  CONTRA
  4. Μπαρτζώκας: «Ο Σλούκας είναι ο ηγέτης μας, παίζει χωρίς εγωισμό»  gazzetta.gr
  5. Σλούκας και Λαρεντζάκης ατσάλωσαν τον Ολυμπιακό  SPORT 24
  6. Προβολή πλήρους κάλυψης στην εφαρμογή Ειδήσεις Google
EuroLeague Stories - Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης σε ένα ακόμα ματς του Ολυμπιακού μπήκε σαν έτοιμος από καιρό και έδειξε ότι εκτός από ταλέντο έχει και την νοοτροπία, για να σταθεί...Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης σε ένα ακόμα ματς του Ολυμπιακού μπήκε σαν έτοιμος από καιρό και έδειξε ότι εκτός από ταλέντο έχει και την νοοτροπία, για να σταθεί στο υψηλότερο επίπεδο.

Λαρεντζάκης: Η νοοτροπία του τον δικαιώνει μέσα στο παρκέ (vids) | EuroLeague Stories | gazzetta.gr

Ο Κώστας Σλούκας είναι σημαιοφόρος του Ολυμπιακού στις 3 σερί νίκες που μετράνε οι 'ερυθρόλευκοι', προσφέροντας τον καλύτερο εαυτό του και εμπνέοοντας τους... Λαρεντζάκηδες της ομάδας να τα δώσουν όλα.Ο Κώστας Σλούκας είναι σημαιοφόρος του Ολυμπιακού στις 3 σερί νίκες που μετράνε οι 'ερυθρόλευκοι', προσφέροντας τον καλύτερο εαυτό του και εμπνέοοντας τους... Λαρεντζάκηδες της ομάδας να τα δώσουν όλα.

Ο καλύτερος Σλούκας είναι μπροστά μας | Contra.gr

Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης μίλησε μετά το τεράστιο ''διπλό'' του Ολυμπιακού στο Τελ Αβίβ και την μεγάλη του εμφάνιση, τονίζοντας πως το πιο σημαντικό είναι η νίκη.

Λαρεντζάκης: “Έχω μεγάλη αυτοπεποίθηση, να κάνουμε όλοι βήμα μπροστά” (videos) | Eurohoops

Στην απόδοση του δεύτερου ημιχρόνου απέδωσε τη μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού επί της Μακάμπι στο Τελ Αβίβ ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης μετά τη λήξη της αναμέτρησης.Στην απόδοση του δεύτερου ημιχρόνου απέδωσε τη μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού επί της Μακάμπι στο Τελ Αβίβ ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης μετά τη λήξη της αναμέτρησης.

Λαρεντζάκης: «Παίξαμε όπως έπρεπε στο δεύτερο ημίχρονο» - Μπάσκετ - Euroleague - Ολυμπιακός Μπάσκετ - Ολυμπιακός | sport-fm.gr: bwinΣΠΟΡ FM 94.6

Ο γκαρντ του Ολυμπιακού μίλησε για τη μεγάλη νίκη των Πειραιωτών επί της Μακάμπι, αλλά και για τη σπουδαία εμφάνιση που πραγματοποίησε στο Τελ Αβίβ.Ο γκαρντ του Ολυμπιακού μίλησε για τη μεγάλη νίκη των Πειραιωτών επί της Μακάμπι, αλλά και για τη σπουδαία εμφάνιση που πραγματοποίησε στο Τελ Αβίβ.

Λαρεντζάκης : «Έχω αυτοπεποίθηση, δίνω το 100% για να κερδίζει η ομάδα» | in.gr

Με κορυφαίο τον Ελληνα άσο ο Ολυμπιακός 87-89 τη Μακάμπι στην παράταση.Με κορυφαίο τον Ελληνα άσο ο Ολυμπιακός 87-89 τη Μακάμπι στην παράταση.

Σε τροχιά πλέι οφ με Σλούκα ο Ολυμπιακός | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε σπουδαία νίκη στο Τελ Αβίβ στην παράταση επικρατώντας της Μακάμπι με 87-89. Σπουδαίοι Σλούκας (21π., 11ασ.) και Λαρεντζάκης (13π.). Ο Ολυμπιακός έφυγε πανηγυρίζοντας από το Τελ Αβίβ επικρατώντας της Μακάμπι στην παράταση με 87-89. Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη με τους Κώστα Σλούκα (21π., 11ασ.) και Γιαννούλη Λαρεντζάκη (13π.) να οδηγούν τους Πειραιώτες στο σπουδαίο αποτέλεσμα. Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα είχαν αμέτρητες ευκαιρίες να χάσουν την συγκέντρωσή τους, ωστόσο έμειναν ψύχραιμοι και έφυγαν πανηγυρίζοντας. Οι αντίπαλοι ξεκίνησαν κάνοντας τα πάντα λάθος με αποτέλεσμα να μην βρίσκουν σκορ με κανέναν τρόπο (2-2, 3'). Οι γηπεδούχοι με τους Μπράιαντ και Ουίλμπεκιν να αποκτούν επαφή από μακρινή απόσταση ξέφυγαν, αλλά όχι ιδιαίτερα λόγω του Πρίντεζη (10-6, 6'). Τα λάθη των παικτών του Μπαρτζώκα διαδεχόντουσαν το ένα το άλλο και ο Καλογιάρο με αιφνιδιασμό έκανε το 16-8 (8'). Ο Μπράιαντ νωρίς στο δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε «μπόσικη» την άμυνα του Ολυμπιακού, αλλά είχε και την τύχη μαζί του μιας και ευστόχησε σε τρίποντο με ταμπλό κάνοντας το 25-16 (13'). Η παρουσία του ΜακΚίσικ πρόσφερε σημαντική βοήθεια στους «ερυθρόλευκους» αφού εκμεταλλευόμενος τον αγαπημένο του δεξιό διάδρομο κράτησε την ομάδα του κοντά στο σκορ (27-22, 15'). Μετά από ένα κακό τρίλεπτο όπου καμία ομάδα δεν έβλεπε τις προσπάθειές της να καταλήγουν στο καλάθι, ήρθαν πέντε διαδοχικοί πόντοι του Ουίλμπεκιν και άλλοι τόσοι του Σλούκα μετατρέποντας το σκορ σε 37-31 (19'). Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε εντυπωσιακά το τρίτο δεκάλεπτο και με τον Σλούκα να πασάρει και να σκοράρει ισοφάρισε στους 40 πόντους (23'). Κάποια λάθη στο επόμενο διάστημα του στέρησαν την ευκαιρία να προηγηθεί και έτσι η Μακάμπι με σερί 6-0 προηγήθηκε 48-42 (26'). Η άμυνα των «ερυθρόλευκων» ήταν σπουδαία και με τρίποντο του Σλούκα ο Ολυμπιακός προσπέρασε με 48-49 (26'). Η διαφορά θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη, αλλά ακολούθησαν τέσσερα διαδοχικά λάθη ωστόσο η άμυνα συνέχισε να λειτουργεί. Ο «Σλούκι Λουκ» έκανε ό,τι ήθελε στο παρκέ και με δικά του καλάθι ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 57-60 (34'), όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν χάρη στους Ουίλμπεκιν και Τζόουνς και ανέκτησαν το προβάδισμα (61-60, 36'). Ο Βεζένκοβ με τον Ζαν Σαρλ άλλαξαν εκ νέου τα δεδομένα και έτσι οι Πειραιώτες βρέθηκαν στο +4 (61-65, 37'). Ο Ουίλμπεκιν όμως πήρε τη μπάλα στα χέρια του, δεν την έδινε σε κανέναν και με δικούς του πόντους κυρίως από βολές η Μακάμπι προηγήθηκε με 69-67 (39'). Οι παίκτες του Μπαρτζώκα έμειναν ψύχραιμοι και με βολές του Βεζένκοβ ισοφάρισαν σε 70-70 με 24'' να μένουν για τη λήξη. Σε αυτό το διάστημα ακολούθησαν μόνο βολές και με 2/2 του Σλούκα το ματς πήγε στην παράταση (73-73). Στην παράταση το προβάδισμα εναλλασσόταν όμως με δύο τρίποντα από Λαρεντζάκη και Βεζένκοβ, οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με 81-86 (52'' πριν τη λήξη). Με το σκορ στο 85-88, οι διαιτητές δώρισαν τρεις βολές στον Ουίλμπεκιν αλλά ο Αμερικανός με 2/3 δεν ισοφάρισε. Ο «Λάρρυ» έκανε το 87-89 και του σουτ του Μπράιαντ από το κέντρο βρήκε σίδερο. ΝΙΚΗΣΕ ΓΙΑΤΙ: Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος σε τρίποντα (22.2%-30.8%), βολές (71.4%-86.2%), και έδωσε 3 περισσότερες ασίστ. Στο τέλος έμεινε ψύχραιμος σε κάποιες διατητικές αποφάσεις. ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ: Ο Σλούκας τελείωσε με 21 πόντους, 11 ασίστ, 3 ριμπάουντ, 6 λάθη κι ένα κλέψιμο. Σπουδαίος ο Λαρεντζάκης με 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, μία ασίστ και 2 κλεψίματα. ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ: Ο Μπέντερ σε 9 λεπτά δεν πρόσφερε το παραμικρό. ΑΦΑΝΗΣ ΗΡΩΑΣ: Ο Βεζένκοβ είχε 8 πόντους, αλλά όλοι κρίσιμοι. ΣΗΜΕΙΟ ΚΛΕΙΔΙ: Με το σκορ στο 85-88 οι διαιτητές πρόσφεραν 3 βολές στον Ουίλμπεκιν ο οποίος αστόχησε σε μία και έδωσε «ανάσα» στον Ολυμπιακό. Σημαντικές και οι 2/2 βολές του Σλούκα στο τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα. ΤΙ ΠΕΤΑΝΕ: Η Μακάμπι τις 10 χαμένες βολές και τα 20 λάθη. Ο Ολυμπιακός τα 19 λάθη. Η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Ένα ωραίο καλάθι του Σλούκα στο τέταρτο δεκάλεπτο στο οποίο απέφυγε τον Χάντερ με μία εντυπωσιακή προσποίηση. Τα δεκάλεπτα: 18-13, 40-33, 55-52, 73-73 (παρ.) 87-89Ο Ολυμπιακός πανηγύρισε σπουδαία νίκη στο Τελ Αβίβ στην παράταση επικρατώντας της Μακάμπι με 87-89. Σπουδαίοι Σλούκας (21π., 11ασ.) και Λαρεντζάκης (13π.). Ο Ολυμπιακός έφυγε πανηγυρίζοντας από το Τελ Αβίβ επικρατώντας της Μακάμπι στην παράταση με 87-89. Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη με τους Κώστα Σλούκα (21π., 11ασ.) και Γιαννούλη Λαρεντζάκη (13π.) να οδηγούν τους Πειραιώτες στο σπουδαίο αποτέλεσμα. Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα είχαν αμέτρητες ευκαιρίες να χάσουν την συγκέντρωσή τους, ωστόσο έμειναν ψύχραιμοι και έφυγαν πανηγυρίζοντας. Οι αντίπαλοι ξεκίνησαν κάνοντας τα πάντα λάθος με αποτέλεσμα να μην βρίσκουν σκορ με κανέναν τρόπο (2-2, 3'). Οι γηπεδούχοι με τους Μπράιαντ και Ουίλμπεκιν να αποκτούν επαφή από μακρινή απόσταση ξέφυγαν, αλλά όχι ιδιαίτερα λόγω του Πρίντεζη (10-6, 6'). Τα λάθη των παικτών του Μπαρτζώκα διαδεχόντουσαν το ένα το άλλο και ο Καλογιάρο με αιφνιδιασμό έκανε το 16-8 (8'). Ο Μπράιαντ νωρίς στο δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε «μπόσικη» την άμυνα του Ολυμπιακού, αλλά είχε και την τύχη μαζί του μιας και ευστόχησε σε τρίποντο με ταμπλό κάνοντας το 25-16 (13'). Η παρουσία του ΜακΚίσικ πρόσφερε σημαντική βοήθεια στους «ερυθρόλευκους» αφού εκμεταλλευόμενος τον αγαπημένο του δεξιό διάδρομο κράτησε την ομάδα του κοντά στο σκορ (27-22, 15'). Μετά από ένα κακό τρίλεπτο όπου καμία ομάδα δεν έβλεπε τις προσπάθειές της να καταλήγουν στο καλάθι, ήρθαν πέντε διαδοχικοί πόντοι του Ουίλμπεκιν και άλλοι τόσοι του Σλούκα μετατρέποντας το σκορ σε 37-31 (19'). Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε εντυπωσιακά το τρίτο δεκάλεπτο και με τον Σλούκα να πασάρει και να σκοράρει ισοφάρισε στους 40 πόντους (23'). Κάποια λάθη στο επόμενο διάστημα του στέρησαν την ευκαιρία να προηγηθεί και έτσι η Μακάμπι με σερί 6-0 προηγήθηκε 48-42 (26'). Η άμυνα των «ερυθρόλευκων» ήταν σπουδαία και με τρίποντο του Σλούκα ο Ολυμπιακός προσπέρασε με 48-49 (26'). Η διαφορά θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη, αλλά ακολούθησαν τέσσερα διαδοχικά λάθη ωστόσο η άμυνα συνέχισε να λειτουργεί. Ο «Σλούκι Λουκ» έκανε ό,τι ήθελε στο παρκέ και με δικά του καλάθι ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 57-60 (34'), όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν χάρη στους Ουίλμπεκιν και Τζόουνς και ανέκτησαν το προβάδισμα (61-60, 36'). Ο Βεζένκοβ με τον Ζαν Σαρλ άλλαξαν εκ νέου τα δεδομένα και έτσι οι Πειραιώτες βρέθηκαν στο +4 (61-65, 37'). Ο Ουίλμπεκιν όμως πήρε τη μπάλα στα χέρια του, δεν την έδινε σε κανέναν και με δικούς του πόντους κυρίως από βολές η Μακάμπι προηγήθηκε με 69-67 (39'). Οι παίκτες του Μπαρτζώκα έμειναν ψύχραιμοι και με βολές του Βεζένκοβ ισοφάρισαν σε 70-70 με 24'' να μένουν για τη λήξη. Σε αυτό το διάστημα ακολούθησαν μόνο βολές και με 2/2 του Σλούκα το ματς πήγε στην παράταση (73-73). Στην παράταση το προβάδισμα εναλλασσόταν όμως με δύο τρίποντα από Λαρεντζάκη και Βεζένκοβ, οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με 81-86 (52'' πριν τη λήξη). Με το σκορ στο 85-88, οι διαιτητές δώρισαν τρεις βολές στον Ουίλμπεκιν αλλά ο Αμερικανός με 2/3 δεν ισοφάρισε. Ο «Λάρρυ» έκανε το 87-89 και του σουτ του Μπράιαντ από το κέντρο βρήκε σίδερο. ΝΙΚΗΣΕ ΓΙΑΤΙ: Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος σε τρίποντα (22.2%-30.8%), βολές (71.4%-86.2%), και έδωσε 3 περισσότερες ασίστ. Στο τέλος έμεινε ψύχραιμος σε κάποιες διατητικές αποφάσεις. ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ: Ο Σλούκας τελείωσε με 21 πόντους, 11 ασίστ, 3 ριμπάουντ, 6 λάθη κι ένα κλέψιμο. Σπουδαίος ο Λαρεντζάκης με 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, μία ασίστ και 2 κλεψίματα. ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ: Ο Μπέντερ σε 9 λεπτά δεν πρόσφερε το παραμικρό. ΑΦΑΝΗΣ ΗΡΩΑΣ: Ο Βεζένκοβ είχε 8 πόντους, αλλά όλοι κρίσιμοι. ΣΗΜΕΙΟ ΚΛΕΙΔΙ: Με το σκορ στο 85-88 οι διαιτητές πρόσφεραν 3 βολές στον Ουίλμπεκιν ο οποίος αστόχησε σε μία και έδωσε «ανάσα» στον Ολυμπιακό. Σημαντικές και οι 2/2 βολές του Σλούκα στο τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα. ΤΙ ΠΕΤΑΝΕ: Η Μακάμπι τις 10 χαμένες βολές και τα 20 λάθη. Ο Ολυμπιακός τα 19 λάθη. Η ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ: Ένα ωραίο καλάθι του Σλούκα στο τέταρτο δεκάλεπτο στο οποίο απέφυγε τον Χάντερ με μία εντυπωσιακή προσποίηση. Τα δεκάλεπτα: 18-13, 40-33, 55-52, 73-73 (παρ.) 87-89

Οι μάγκες από τον Πειραιά! | Kerkida.net

Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης μίλησε για την μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού στο Τελ Αβίβ, απέναντι στην Μακάμπι και στάθηκε στην ενέργεια και την θέληση που έβγαλαν αυτός και οι συμπαίκτες του στην άμυνα.Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης μίλησε για την μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού στο Τελ Αβίβ, απέναντι στην Μακάμπι και στάθηκε στην ενέργεια και την θέληση που έβγαλαν αυτός και οι συμπαίκτες του στην άμυνα.

Λαρεντζάκης: «Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε όπως έπρεπε, κερδίσαμε δίκαια» | SDNA

Μακάμπι – Ολυμπιακός: Δείτε τα highlights της αναμέτρησης!

Μακάμπι – Ολυμπιακός: Έτσι "πάτησε" τη Μακάμπι -... - Sportdog.gr - Αθλητικά Νέα | Ειδήσεις | Sport

Για τη σημαντική νίκη του Ολυμπιακού στο Τελ Αβίβ επί της Μακάμπι μίλησε ο τεχνικός της ομάδας του Πειραιά, Γιώργος Μπαρτζώκας . Για τον Λαρεντζάκη και τις...Για τη σημαντική νίκη του Ολυμπιακού στο Τελ Αβίβ επί της Μακάμπι μίλησε ο τεχνικός της ομάδας του Πειραιά, Γιώργος Μπαρτζώκας . Για τον Λαρεντζάκη και τις...

Τι είπε ο Μπαρτζώκας για Λαρεντζάκη και τις βολές του Σλούκα - Fosonline

Ομαδική νίκη, χαρακτήρισε ο Γιώργος Μπαρτζώκας το τεράστιο «διπλό» του Ολυμπιακού στο Τελ Αβίβ, απέναντι στη Μακάμπι. Ο τεχνικός του Ολυμπιακού... Ολυμπιακός Ευρωλίγκα Μπαρτζώκας

Μπαρτζώκας: «Ομαδική νίκη»

Ομαδική νίκη, χαρακτήρισε ο Γιώργος Μπαρτζώκας το τεράστιο 'διπλό' του Ολυμπιακού στο Τελ Αβίβ, απέναντι στη Μακάμπι. Ο τεχνικός του Ολυμπιακού μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του, αλλά δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στα πολλά τακτικά λάθη των Πειραιωτών, τα οποία απέδωσε στο άγχος για τη νίκη.Ομαδική νίκη, χαρακτήρισε ο Γιώργος Μπαρτζώκας το τεράστιο 'διπλό' του Ολυμπιακού στο Τελ Αβίβ, απέναντι στη Μακάμπι. Ο τεχνικός του Ολυμπιακού μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του, αλλά δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στα πολλά τακτικά λάθη των Πειραιωτών, τα οποία απέδωσε στο άγχος για τη νίκη.

Λαρεντζάκης: Όταν είσαι συμπαίκτης με τον Σπανούλη θα πάρεις πράγματα από αυτόν - Τι είπαν Μπαρτζώκας, Σλούκας, Βεζένκοφ για τη νίκη επί της Μακάμπι | ενότητες, αθλητισμός | Real.gr

Μακάμπι – Ολυμπιακός: Σε ένα ματς θρίλερ που κρίθηκε στην παράταση, ο Ολυμπιακός αν και έπαιξε με τη… φωτιά και έκανε πάρα πολλά λάθη, τελικά νίκησε την Μακάμπι στο Ισραήλ με 89-87!

Μακάμπι – Ολυμπιακός: Μάγκας στην παράταση ο Ολυμπιακός -... - Sportdog.gr - Αθλητικά Νέα | Ειδήσεις | Sport

Οι έξι από τις δέκα νίκες του Ολυμπιακού στην Euroleague είναι μακριά από το ΣΕΦ και μερικές από αυτές, άκρως εντυπωσιακές.Οι έξι από τις δέκα νίκες του Ολυμπιακού στην Euroleague είναι μακριά από το ΣΕΦ και μερικές από αυτές, άκρως εντυπωσιακές.

Ολυμπιακός : Βολεύεται καλύτερα μακριά από το ΣΕΦ (vids) - to10.gr

The name is Sloukas. Kostas SloukasΟ Ολυμπιακός με τεράστιο παιχνίδι από τον Σλούκα (21 πόντοι, 11 ασίστ) και καθοριστικούς τους Λαρεντζάκη - Βεζένκοφ στο τέλος, πήρε σπουδαίο διπλό επί της...

The name is Sloukas. Kostas Sloukas | News

Ο παίκτης-αποκάλυψη για τον Ολυμπιακό στη νίκη επί της Μακάμπι, Γιαννούλης Λαρεντζάκης, μίλησε για την επιρροή των «παλιών» της ομάδας και για τις ευκαιρίες που θέλει να εκμεταλλεύεται.  ,Ο παίκτης-αποκάλυψη για τον Ολυμπιακό στη νίκη επί της Μακάμπι, Γιαννούλης Λαρεντζάκης, μίλησε για την επιρροή των «παλιών» της ομάδας και για τις ευκαιρίες που θέλει να εκμεταλλεύεται.  ,

Λαρεντζάκης: «Έχω αυτοπεποίθηση, μαθαίνω συνεχώς από Σπανούλη, Σλούκα» (vid) | Novasports